Výhody litiny jsou jasné – přírodní nepřilnavý povrch, při jehož poškrábání se neuvolňuje nic špatného, jako u nepřilnavých pánví.

Nevýhody se zde také najdou, může reznout, pokud o ni není dobře postaráno. Avšak i pokud se tak stane, rez jde odstranit a povrch obnovit.

Pár pravidel – pánev nikdy nedáváme do myčky a ideálně se vyhýbáme odmašťovacím prostředkům. Pánev je lepší čím víme ji používáme – pokud dlouho stojí, povrch bude potřebovat větší péči péči. Pánev nikdy nenecháváme ve vodě či ve vlhku, ihned sušíme. Litina je citlivá na změnu teplot, vždy pánev rozehříváme spolu s plotnou či troubou, nezchlazujeme.

Patina – vypalování

Na pánvi se vytvoří tenká vrstvička polymerovaného oleje, která funguje jako nepřilnavý povrch. Pokud je pánev nová, povrch je poškrabaný či dlouho namáhaný, je nutné tuto vrstvu obnovit.

  1. Pánev namočíme do vody, nasypeme do ní trochu soli a pomocí drátěnky odstraníme z celého povrchu zbylý film či napálené zbytky. V tomto kroku lze použít i mycí přípravek, avšak to může měnit chuť a není tolik vyhledávaný.
  2. Pořádně opláchneme vodou a osušíme utěrkou. Dáme na malý plamen na pár minut na plotnu, abychom pánev dosušili, můžeme i vložit do trouby.
  3. Jakmile je pánev horká, avšak se ji stále můžete dotknout pomocí utěrky/ubrousku ji potřeme olejem. Nevhodný je např. olivový, doporučuje se jiný zeleninový – řepkový či rozpuštěný ztužený tuk.
  4. Čistou utěrkou/ubrouskem ji utřeme ještě jednou, potřebuje jen tenkou vrstvu oleje.
  5. Nyní položené vzhůru nohama zapečeme v troubě 1 hodinu na 260 °C, nebo nejvyšší teplotu, jakou vaše trouba dovoluje.
  6. Necháme v troubě vychladnout a můžeme použít. V čerstvě vypálené pánvi je poprvé nejlepší smažit například slaninu či cibuli.

Mytí po použití

Ihned použití setřeme ubrouskem, můžeme i lehce potřít olejem a uložíme.

Pokud je pánev velmi špinavá a napálena, můžeme přidat trochu soli a pod horkou vodou pomocí houbičky či ruky tuk a spáleniny sejmeme. Neděláme to agresivně, abychom nepoškodili patinu. Osušíme a ošetříme vrstvou oleje.

Problémy

Pokud je pánev po vypálení, nebo v průběhu používání lepkavá, znamená to, že na ní bylo příliš oleje. Pánev stačí otočenou vypálit 1 hodinu na 260 °C, což by mělo vrstvu utvrdit.